PAIP - všade tam, kde je to potrebné

20.09.2023

Podporno-adaptačno-integračný program PAIP je jedinečný koncept, na podporu činnosti nervového systému, jeho upokojenie, emočnú podporu a osobnostný rast. Začal v malom, na jednej z bratislavských ubytovní, a v súčasnosti si úspešne razí svoju cestu do sveta.

V tejto fáze už môžeme hrdo konštatovať, po úspešnom otestovaní PAIPu, že jeho výsledky sú skrátka skvelé. Deti sú pokojnejšie, veselšie, otvorenejšie a odvážnejšie. To bol aj dôvod, prečo sme PAIP chceli priniesť všade tam, kde sa dá.

Deti na ubytovniach sa z programu tešia, užívajú si ho. Dokonca by ho chceli častejšie:) Toto je pre nás jasným znakom toho, že je nastavený správne a najmä s rešpektom a citom k jemnej detskej psychike.


Sme hrdí na to, že dnes prebieha program PAIP na ďalších šiestich ubytovniach v bratislavskom kraji a taktiež v Asistenčnom centre pomoci pre Ukrajincov. Tu však naša snaha nekončí! Našou ambíciou je priniesť PAIP všade tam, kde je to možné, aby pomáhal deťom nielen z Ukrajiny, ale všetkým, ktorí pomoc potrebujú. Vďaka svojej univerzálnosti je PAIP totiž vhodný pre všetky vekové skupiny. Vojnu, žiaľ, zastaviť nevieme… Veríme však, že, sa nám spoločne podarí spraviť v životoch tých, ktorí to potrebujú, pozitívne zmeny a že budú schopní opäť viesť plnohodnotný život.

Tento projekt je podporený grantovým programom Spolu pre deti od Karpatskej nadácie a UNICEF.