Tínedžeri v PAIPe

20.09.2023

PAIPujeme všade. Náš cieľ pomáhať sme preto rozšírili aj medzi tínedžerov, na ktorých sa, žiaľ, často v dnešnej dobe zabúda. Už nie sú deťmi, no ešte ani dospelými. Tento vek je náročný aj bez vojny. Mení sa naše prežívanie, telo, hormóny, myslenie... Túžime byť sami sebou a zároveň nezostať sami

Aj preto sme sa rozhodli pomôcť mladým ľuďom a vytvorili sme pre nich jedinečný event, zameraný na šport, vedomosti, zábavu a kultúru a nazvali ho Individual.

Prečo práve INDIVIDUAL?

Pojem Individual má pre nás trojaký význam:

1. INDIVIDUAL

  • každý z nás je jedinečná, originálna bytosť. Skrátka Individuál. Sme natoľko zaujímaví, žesi zaslúžime dostať dostatok priestoru na to, aby sme sa dokázali naplno prejaviť i rozvíjať. Je dôležité kým sme, čo cítime, čo prežívame, aj ako to prežívame.

2. indiviDUAL

  • DUAL- v zmysle duálny, dvojitý. Často nestačí, keď je na niečo človek sám. Potrebuje pomocnú ruku, svoju dvojičku. Kamaráta, ktorý ho podrží, pochopí a bude tu pre neho a spoločne vytvoria super dvojicu- tím.

3. individUAl

  • UA v názve symbolizuje Ukrajinu. Eventu sa zúčastnilo spolu 60 tínedžerov, pričom polovica pochádzala zo Slovenska a tá druhá z Ukrajiny. Jedným z našich zámerov bolo umožniť ukrajinskej mládeži nájsť si slovenských rovesníkov- parťákov.

Event INDIVIDUAL ponúkol všetkým účastníkom skvelú zábavu, nové priateľstvá, množstvo zaujímavých poznatkov, zážitkov i vedomostí a pomohol nám vytvoriť inšpiratívnu komunitu mladých ľudí. Súťaženie, zoznamovanie i budovanie vzťahov sa odohrávali za príjemného podmazu talentovaného DJ-a. Energickú moderátorku si všetci zamilovali už od úvodnej vety. Ochotní animátori jednotlivých stanovísk sršali od skorých ranných hodín elánom a rozdávali okolo seba úsmevy. Napriek nepriazni počasia, ktoré, žiaľ, event ukončilo predčasne, sme si spoločne užili nezabudnuteľný deň. Prvý ročník eventu tak dopadol viac ako "na výbornú":)

Všetci tínedžeri, dostali po absolvovaní tohto eventu možnosť zúčastniť sa nášho programu PAIP. Program sme však, s ohľadom na účastníkov, upravili. Event, ako taký, bol prvým krokom na ceste týchto tínedžerov. Ďalej sme sa, v rámci PAIPu, zamerali na rozvoj ich osobnosti. Veď práve tieto osobnosti, budú pomaly ale isto tvoriť budúcnosť sveta, tak nech je budúcnosť najlepšia, aká sa dá.